fbpx

Często zadawane pytania i odpowiedzi

"Legal Immigration" - Kancelaria prawna w Warszawie

Preferowanym sposobem nawiązania współpracy jest osobiste spotkanie w siedzibie naszej firmy w celu analizy sytuacji, a następnie zlecenie nam uzyskania wszystkich niezbędnych dokumentów w imieniu klienta oraz reprezentacji w postępowaniu administracyjnym lub sądowo-administracyjnym.

Naszą pracę opieramy na indywidualnym podejściu do każdego klienta. Dlatego termin gotowości twoich dokumentów zależy od twojej osobistej sytuacji. Warunki gotowości zostaną uzgodnione  przy podpisaniu umowy.

Wszystkie informacje o kosztach naszych usług można znaleźć dzwoniąc do nas lub pozostawiając swoje kontakty. Osobiście doradzimy w zakresie wymaganych dokumentów i przedstawimy nasze korzystne oferty.

Płatność dokonywana jest przelewem na konto wskazane w umowie.

Uzyskanie zezwolenia na pobyt czasowy (karta czasowego pobytu) to pierwszy etap legalizacji długoterminowego pobytu w Polsce (powyżej 90 dni). W związku z tym możesz ubiegać się o kartę czasowego pobytu po 3 miesiącach przebywania w Polsce na podstawie wizy Schengen / Krajowej lub na podstawie ruchu bezwizowego. Ponadto cudzoziemiec musi spełniać określone warunki dla uzyskania tego dokumentu (poziom dochodów, uzasadnienie celu pobytu itp.).

Szczegółowe informacje na temat możliwości i warunków uzyskania czasowego pobytu w Polsce znajdują się pod poniższym linkiem: Karta czasowego pobytu (Legal Immigration)

Uzyskanie zezwolenia na pobyt stały (karta stałego pobytu) to drugi etap legalizacji pobytu długoterminowego w Polsce. Zezwolenie na pobyt stały mogą uzyskać określone grupy cudzoziemców już przebywających w Polsce od 1 roku do 5 lat, w zależności od celu pobytu i / lub pochodzenia.

Szczegółowe informacje na temat możliwości i warunków uzyskania stałego pobytu w Polsce znajdują się pod poniższym linkiem: Karta stałego pobytu (Legal Immigration)

Kartę długoterminowego rezydenta Unii Europejskiej może otrzymać każdy cudzoziemiec przebywający w Polsce legalnie i nieprzerwanie od co najmniej 5 lat.

Szczegółowe informacje na temat możliwości i warunków uzyskania stałego pobytu w Polsce znajdują się pod poniższym linkiem: Karta rezydenta UE (Legal Immigration)

Sugerujemy zapoznanie się ze wszystkimi możliwościami i warunkami uzyskania obywatelstwa RP pod linkiem: Obywatelstwo RP (Legal Immigration)

„Na naszym blogu eksperckim o Polsce chcemy zaoferować Państwu artykuły z opinią prawną naszego adwokata imigracyjnego, a także przydatne i ciekawe informacje o Polsce. Przecież staramy się nie tylko ułatwiać naszym klientom legalizację pobytu i działalności w Polsce, ale także być dla nich użytecznymi! ”

Zespół "Legal Immigration"- Developer

Skontaktuj się z nami

Jeśli nadal masz do nas pytania lub potrzebujesz porady prawnej, skontaktuj się z nami! Zawsze chętnie Ci pomożemy!